Карта сайтуКонтакти
 

Загальна інформація

Патології, покази до оперативного лікування

Оперативне лікування

Грижі міжхребцевих дисків

Травматичні пошкодження

хребта та спинного мозку

Позамозкові спинальні пухлини

Внутрішньомозкові спинальні пухлини

Пухлини хребців

Гемангіоми хребців
Сірінгомієлія, аномалія Кіарі
Аномалія Кімерлі
Зміщення хребців, деформації хребта
Спинальні судинні мальформації
Периневральні кісти

Протезування

Ендоскопічні методи

Порівняння ендоскопії та мікродискектомії

Методики блокад

Пункційна лазерна методика

Відео оперативних втручань

Як отримати консультацію

 

   
Клініка спинальної патології №1

ПАЦІЄНТАМ » Травматичні пошкодження хребта та спинного мозку

 

     Згідно класифікації травми хребта бувають закриті та відкриті, проникаючі та не проникаючі, з забоєм спинного мозку та без нього. Для пацієнтів та лікарів є важливий алгоритм ведення хворого з травмою хребта. Дуже важливим показником є  час проведення хірургічного лікування( чим раніше буде проведене оперативне втручання тим кращий результат буде в післяопераційному періоді), при його потребі. В більшості випадків травма хребта спричиняє ушкодження спинного мозку.

     В залежності від рівня враження неврологічні симптоми будуть різні. При травмах шийного відділу хребта хворі можуть скаржитись на слабкість в верхніх та нижніх кінцівках( до повної втрати рухів в кінцівка), затримку сечі, оніміння кінцівок.  При травмі грудного та поперекового відділу хребта рухи в верхніх кінцівках будуть збереженими, страждати будуть рухи в ногах та функція тазових органів. З точки зору подальшої реабілітації та профілактики пролежнів проведення операції вкрай важливе.

     Основною метою введення хворого в гострому посттравматичному періоді є декомпресія (звільнення від стиснення кістковими уламками) спинного мозку, та стабілізація, фіксація враженого рівня  хребта титановими металевими конструкціями, що попереджують подальшу деформацію хребта та можливе повторне стиснення спинного мозку чи нервів. Після проведення операції ,при можливості, хворий активізується на наступний день після операції.

     При ураженнях які не супроводжуються травмою спинного мозку, відсутні уламки в спинномозковому каналі, але є деформація тіла хребця , виходячи з світових стандартів надання медичної допомоги лікування повинно бути направлене на профілактику послідуючої деформації хребця. Операцією вибору в даній ситуації є вертебропластика, кіфопластика тіла враженого хребця. Данна методика є малоінвазивною( хірургія одного дня). Данна маніпуляція проводиться в умовах операційної нейрохірургічного стаціонару. Під контролем електронно – оптичного - перетворювача в зламаний хребець( тіло хребця) вводиться медичний цемент, завдяки цьому проводиться профілактика подальшого руйнування хребця.  Після даної операції через 2 години хворий активізуються і може повертатися до звичного життя.

 

 
Клініка патології хребта та спинного мозку. Київ. Україна.
© spine.kiev.ua
   
 
 

youtube презентації

відеоматеріалів клініки

Застосування кіфопластики для лікування травматичних та патологічних переломів хребців

Травматичні пошкодження хребта та спинного мозку: лікування, результати

Методи лікування травматичних пошкоджень грудного та поперекового відділу хребта

Лікування травматичних пошкоджень грудного та поперекового відділів хребта

Вогнепальні та відкриті хребта та спинного мозку: лікування, результати