Контакти
 

Загальна інформація

Патології, покази до оперативного лікування

Оперативне лікування

Грижі міжхребцевих дисків

Травматичні пошкодження

хребта та спинного мозку

Позамозкові спинальні пухлини

Внутрішньомозкові спинальні пухлини

Пухлини хребців

Гемангіоми хребців
Сірінгомієлія, аномалія Кіарі
Аномалія Кімерлі
Зміщення хребців, деформації хребта
Спинальні судинні мальформації
Периневральні кісти

Протезування

Ендоскопічні методи

Порівняння ендоскопії та мікродискектомії

Методики блокад

Пункційна лазерна методика

Відео оперативних втручань

Як отримати консультацію

 

   
Клініка спинальної патології №1

ПАЦІЄНТАМ » Гемангіоми хребців

     Гемангіома це судинна аномалія, яка розвивається з судин. Переважно вражає хребет. За даними різних досліджень, частота гемангіом становить 10,7% серед усього населення. Характерна локалізація - в тілах хребців. Вони часто бувають малі за розмірами і мають безсимптомний перебіг, що дозволяє розглядати їх як своєрідну ваду розвитку або ознаку старіння судин хребців, оскільки вона зустрічається частіше зі збільшенням віку осіб. Нерідко вражаються кілька хребців, можуть бути декілька вузлів росту гемангіом в межах одного хребця. Грудний відділ уражається частіше за інші, рідше - поперековий, і ще рідше - шийний. Біль носить непостійний характер і віддає по ходу корінців. Поступово виникає обмеження рухливості хребта. При гемангіомах може статися крововилив у простір над твердою мозковою оболонкою - епідуральний простір, що також викликає біль. Приблизно 50% випадків гемангіом супроводжується обмеженням рухливості хребта. Хворих турбують постійні болі, що посилюються при фізичному навантаженні і дедалі менші в спокої.

     Прогресування деструкції кісткової тканини може привести до компресії тіла хребця (патологічний перелом) в результаті незначної травми і збільшення больового синдрому. Деструкція кортикального шару тіла хребця може викликати здавлювання невральних структур, появу або посилення неврологічної симптоматики.
     Найбільш грізне ускладнення гемангіом - перелом ураженого хребця, стиснення спинного мозку і відповідно груба неврологічна симптоматика, аж до паралічу. Однак, за даними світової статистики при гемангіомах до 1 см. в діаметрі такі патологічні переломи виникають вкрай рідко. При гемангіомах більше 1 см, частота патологічних переломів сягає до 30% в рік, серед уражених хребців, де гемангіоми мають розмір більше 1 см.
Діагностика гемангіом базується на виконанні МРТ дослідження хребта, в рідкісних випадках - комп'ютерної томографії хребта. Ці дослідження дозволяють встановити точний розмір гемангіоми.
     Єдиний на сьогоднішній день метод лікування гемангіом є перкутана пункційна вертебропластика. За допомогою спеціальної голки в тіло ураженого хребця вводиться кістковий цемент який блокує судини гемангіоми та посилює структуру хребця. Вертебропластика дозволяє ліквідувати біль і запобігти патологічним переломам, що виникають на тлі гемангіоми тіл хребців. Згодом динамічне спостереження вимагає виконання МРТ раз на рік. При стабільній картині розташування кісткового цементу в хребцях ніякого подальшого лікування не потрібно. Вкрай рідко (менше 1%) не дивлячись на проведену вертебропластику гемангіоми продовжують прогресувати і хворому доводиться виконувати відкриту операцію.
     В випадках де стався патологічний перелом хребців вражених гемангіомою потрібно проведення вже не вертебропластики а кіфопластики.

Клініка патології хребта та спинного мозку. Київ. Україна.
© spine.kiev.ua
   
 
 

youtube презентації

відеоматеріалів клініки

Пункційна вертебропластика при гемангіомах тіл хребців

Техніка вертебропластики при гемангіомах задніх відділів тіл хребців

Веноспонділографія як контрольний та діагностичний метод при перкутанній вертебропластиці (доповідь на англійській мові, конференція Нью Йорк 2012 рік)

Застосування кіфопластики для лікування травматичних та патологічних переломів хребців