Контакты
 

Загальна інформація

Патології, покази до оперативного лікування

Оперативне лікування

Грижі міжхребцевих дисків

Травматичні пошкодження

хребта та спинного мозку

Позамозкові спинальні пухлини

Внутрішньомозкові спинальні пухлини

Пухлини хребців

Гемангіоми хребців
Сірінгомієлія, аномалія Кіарі
Аномалія Кімерлі
Зміщення хребців, деформації хребта
Спинальні судинні мальформації
Периневральні кісти

Протезування

Ендоскопічні методи

Порівняння ендоскопії та мікродискектомії

Методики блокад

Пункційна лазерна методика

Відео оперативних втручань

Як отримати консультацію

 

   
Клиника спинальной патологии №1

ПАЦІЄНТАМ » Артеріовенозної фістули (АВФ) і артеріовенозні мальформації (АВМ) спинного мозку


Артеріовенозної фістули (АВФ) характеризуються формуванням патологічного прямого безпосереднього з'єднання артерії спинного мозку з веною або венами спинного мозку. На відміну від них артеріовенозні мальформації (АВМ) характеризуються формуванням патологічного з'єднання артерії спинного мозку з веною або венами спинного мозку через конгломерат або клубок патологічних судин. І в тому і в іншому випадку кров з артерій спинного мозку шунтуєтся (скидається) в вени спинного мозку минаючи капілярну русло в спинному мозку. Це призводить до того що в спинний мозок не надходить достатньої кількості крові і формується його ішемія. Але другим більш грізним механізмом є те що шунтування артеріальної крові у вени спинного мозку призводить до різкого підвищення кров'яного тиску у венозній системі спинного мозку. Так в нормі тиск крові в артеріях спинного мозку становить 70-80 міліметрів ртутного стовпа, трохи нижче ніж системний артеріальний тиск - 120 мм ртутного стовпа. Тиск у венах спинного мозку становить в нормі 5-10 мм ртутного стовпа. Системний венозний тиск буває від злегка негативного (-5 мм) до 5 мм ртутного стовпа. Шунтування крові з артеріальної системи спинного мозку безпосередньо в венозну систему спинного мозку в разі АВМ та АВФ призводить до різкого підвищення кров'яного тиску в венах спинного мозку до 40-60 мм ртутного стовпа. Це в свою чергу різко ускладнює відтік крові від капілярної системи спинного мозку, веде до дифузного набряку спинного мозку, його атрофії на тривалому протязі. Такий патологічний стан проявляється тим що у пацієнтів з'являється і різко прогресує слабкість і оніміння ніг, порушення функції тазових органів. При розташування АВФ та АВМ в шийному відділі до слабкості і оніміння ніг приєднуються слабкість і оніміння рук.
Таким чином, при АВФ та АВФ у пацієнтів розвивається і неухильно прогресує атрофія спинного мозку. При деяких типах мальформацій прогресування дуже стрімке, при інших більш повільне. Однак у всіх нелікованих випадках АВФ або АВФ розвивається нижня параплегія, або параліч ніг. При перімедулярних АВФ розвиток неврологічної симптоматики найбільш стрімкий. При дуральних АВФ (артеріовенозних фістулах розташованих в твердій мозковій оболонці спинного мозку) розвиток найбільш повільний. Так за статистикою в середньому при перімедулярних АВФ нижня параплегія настає через 1,5 років, при дуральнихм АВФ через - 5 років, при внутрішньомозкових АВМ через 2 роки.
Оперативне лікування спинальних АВФ та АВМ вкрай складно. Для лікування використовують ендоваскулярні та мікрохірургічні втручання. В обох випадках лікування хірурги стикаються з великою кровотечею з АВФ або АВФ під час операції, близько 30% операцій супроводжуються наростанням неврологічної симптоматики аж до паралічу. У 20% випадків вимкнути або видалити спинальную АВФ або АВМ не вдається. Іноді потрібні повторні оперативні втручання. Однак при всіх ризиках і ускладненнях оперативного лікування воно є єдиним можливим вибором, оскільки не дивлячись на всі ризики і ускладнення оперативне лікування приносить істотно кращі результати ніж ті які спостерігаються у пацієнтів в разі нелікованих АВМ або АВФ.
 

Клиника патологии позвоночника и спинного мозга. Киев. Украина.
© spine.kiev.ua
   
 
 

youtube презентації

відеоматеріалів клініки

Лікування судинних  фістул (АВФ) спинного мозку

Лікування судинних мальформацій спинного мозку і хребта

Мікрохірургічна техніка виключения спинальних артеріовенозних мальформацій (АВМ)

Диференційована хірургічна тактика при спинальних артеріо-венозних мальформаціях

Лікування спинального епідурального варикозу

Лікування інтрамедулярних АВМ спинного мозку