Контакти
 

Загальна інформація

Патології, покази до оперативного лікування

Оперативне лікування

Грижі міжхребцевих дисків

Травматичні пошкодження

хребта та спинного мозку

Позамозкові спинальні пухлини

Внутрішньомозкові спинальні пухлини

Пухлини хребців

Гемангіоми хребців
Сірінгомієлія, аномалія Кіарі
Аномалія Кімерлі
Зміщення хребців, деформації хребта
Спинальні судинні мальформації
Периневральні кісти

Протезування

Ендоскопічні методи

Порівняння ендоскопії та мікродискектомії

Методики блокад

Пункційна лазерна методика

Відео оперативних втручань

Як отримати консультацію

 

   
Клініка спинальної патології №1

ПАЦІЄНТАМ » Позамозкові пухлини

     Екстрамедулярні пухлини - пухлини які ростуть поза спинного мозку. У процесі росту вони викликають стиснення спинного мозку, і поступово призводять до вираженого неврологічного дефіциту, і в кінцевому підсумку - інвалідизації. Дана група новоутворень в своїй більшості має доброякісний характер. Зустрічатися і злоякісні форми. Рання діагностика таких пухлин вкрай важлива, більш позитивні результати, відсутність післяопераційних ускладнень і зменшення термінів відновлення хворих з даною патологією залежить від своєчасності оперативного втручання. На початкових етапах захворювання клінічна картина схожа з такими хронічними захворюваннями як остеохондроз хребта. Екстрамедулярні пухлини можуть досягати значних розмірів у зв'язку з їх повільним ростом, компенсаторними можливостями нервової системи до стичнення і при цьому не мати будь - яких грубих порушень функцій спинного мозку.
     Алгоритм дій при екстрамедулярних пухлинах повинен бути наступним. Консультація хворого у нейрохірурга. Оцінка неврологічного, соматичного статусу, інструментальних методів обстеження. Підходи до лікування можуть бути різними. Основним методом лікування - хірургічне втручання спрямоване на тотальне видалення пухлини. Залежно від розміру і локалізації вибирається доступ до новоутворення. Метою операції є повне видалення пухлини. Гарантія відсутності рецидиву подальшого росту пухлини може дати тільки тотальне видалення. При злоякісних формах після проведення хірургічного лікування хворий направляється на подальше лікування під наглядом онкологів. При пухлини які не можливо видалити методом вибору тільки променева терапія на лінійному прискорювачі або гамма ножі. Однак таке лікування не може привести до зменшення розмірів пухлини, як правило променеві методи тільки припиняють ріст пухлини.
    
У клініці патології хребта та спинного мозку використовуються новітні методи. Мікрохірургія з використанням сучасного обладнання дозволяє тотально видалити пухлину при цьому не завдавати травму життєво важливим структурам спинного мозку. Останнім часом розроблені новітні методи ендоскопічного видалення екстрамедулярних пухлин. Нами впроваджені в роботу найефективніші хірургічні методи лікування.
 

 

Клініка патології хребта та спинного мозку. Київ. Україна.
© spine.kiev.ua
   
 
 

youtube презентації

відеоматеріалів клініки

Видалення вентральної позамозкової пухлини на рівні Th2-Th3

Видалення дорсальної менінгеоми на рівні Th2-Th4

Видалення дорсолатеральної позамозкової пухлини на рівні Th4

Видалення менінгіоми на рівні С6

Видалення пухлини на рівні С2

Ендоскопічне видалення пухлини спинного мозку на рівні С2-3 (невринома з ростом в міжхребцевий отвір та з залученням в пухлину  хребцевої артерії)

Діагностика і лікування екстрамедулярних пухлин спинного мозку вентральної локалізації

Діагностика та лікування епендимом ділянки кінського хвоста

Мікрохірургічне видалення пухлин спинного мозку

Видалення невриноми кінського хвоста

Видалення вентральної невриноми на рівні С2-С3

Видалення невриноми в шийному відділі спинного мозку