Контакты
 

Загальна інформація

Патології, покази до оперативного лікування

Оперативне лікування

Грижі міжхребцевих дисків

Травматичні пошкодження

хребта та спинного мозку

Позамозкові спинальні пухлини

Внутрішньомозкові спинальні пухлини

Пухлини хребців

Гемангіоми хребців
Сірінгомієлія, аномалія Кіарі
Аномалія Кімерлі
Зміщення хребців, деформації хребта
Спинальні судинні мальформації
Периневральні кісти

Протезування

Ендоскопічні методи

Порівняння ендоскопії та мікродискектомії

Методики блокад

Пункційна лазерна методика

Відео оперативних втручань

Як отримати консультацію

 

   
Клиника спинальной патологии №1

ПАЦІЄНТАМ » Періневральні кісти


Періневральні кісти утворюються на корінцях спинного мозку (звідси назва - періневральні) в місці де корінці виходять з твердої оболонки спинного мозку. У місці виходу з твердої мозкової оболонки нерви отримують свою власну оболонку - шванівську. У в місці стику двох оболонок - твердої мозкової і шванівської існує «слабке місце» де пульсова хвиля спинномозкової рідини розтягує місце стику оболонок і формуються періневральні кісти.
Симптоматика периневральних кіст обумовлена двома факторами – стисненням кістою спинномозкових нервів і / або спинного мозку. Другий механізм - накопичення в кісті великих кількостей спинномозкової рідини веде до зниження внутрішньочерепного лікворного тиску (тиск спинномозкової рідини) і як наслідок - хронічними головними болями. Стиснення кістою спинномозкових нервів і / або спинного мозку проявляється болями, зниженням чутливості в зоні здавлених нервів. У разі стискання спинного мозку розвиваються парези і паралічі нижніх кінцівок, а в разі розташування кіст в шийному відділі - і рук.
Оперативне лікування спрямоване на видалення кісти, декомпресію (звільнення спинного мозку і корінців), герметизацію твердої мозкової оболонки. Ускладнень оперативне лікування мало, як правило, хворі повертаються до трудової діяльності через 1-3 міс. після лікування. Рецидиви кіст після операції зустрічаються, рідко, не більш як 5% хворих.
 

Клініка патології хребта і спинного мозку. Київ. Україна.
© spine.kiev.ua
   
 
 

youtube презентації

відеоматеріалів клініки

Діагностика і хірургічне лікування кіст крижового каналу