Контакти
 

Загальна інформація

Патології, покази до оперативного лікування

Оперативне лікування

Грижі міжхребцевих дисків

Травматичні пошкодження

хребта та спинного мозку

Позамозкові спинальні пухлини

Внутрішньомозкові спинальні пухлини

Пухлини хребців

Гемангіоми хребців
Сірінгомієлія, аномалія Кіарі
Аномалія Кімерлі
Зміщення хребців, деформації хребта
Спинальні судинні мальформації
Периневральні кісти

Протезування

Ендоскопічні методи

Порівняння ендоскопії та мікродискектомії

Методики блокад

Пункційна лазерна методика

Больові синдроми

Відео оперативних втручань

Як отримати консультацію

Клініка спинальної патології №1

ПАЦІЄНТАМ Лікування спінальних больових синдромів

 

Спінальні больові синдроми – різноманітні. Вони проявляються болю в хребті, в кінцівках (руках, ногах), в області тазових органів. Біль може бути в спокої або тільки під час рухів. З головних причин болів слід відзначити: наслідки травми хребта та спинного мозку; перенесені запальні процеси хребта, спинного мозку та його корінців; зміщення хребців; перенесені ішемічні процеси спинного мозку та його корінців; стан після неодноразового видалення гриж дисків; стани після лікування пухлин спинного мозку – видалення, опромінення, хіміотерапія; невропатичні больові синдроми, невралгії; ідіопатичні (больові синдроми без очевидної причини). Інтенсивність болів може коливатися від слабкої чи помірної до «жахливої» чи такої що викликає муки.
Зазначай лікування болів починається з медикаментозного лікування чи хірургічного лікування спрямованого на видалення причини – видалення грижі диску, видалення пухлини спинного мозку, корекцію деформації хребта та його фіксацію. Проте в рідких випадках ні медикаментозне ні цілеспрямоване хірургічне лікування не допомагає. Дуже рідко не дивлячись на те, що причини болі вже немає (грижі, пухлини, зміщення) болі залишаються. Набагато частіш болі зустрічаються при наслідках травми хребта та спинного мозку, після перенесених запальних процесів хребта, спинного мозку та його корінців, після перенесених порушень кровообігу в спинному мозку, невропатичні больові синдроми ( наслідок запальних процесів нервів).
В таких випадках доводиться робити хірургічні втручання спрямовані на ліквідацію болів. Спочатку робляться різноманітні блокади. Проте якщо й це вже не допомагає приходиться встановлювати спінальні електростимулятори. Спінальний електростимулятор – пристрій що генерує електричний струм який подаються через електроди що встановлені на спинний мозок епідурально. Частота та інтенсивність струму підібрані так, що від подавляє генерацію больових імпульсів в нервових волокнах, проте не впливає на нервові волокна, що передають рухи та відчуття. Результати таких операцій зазначай добрі, в 80% випадках хворих вдається повністю ліквідувати болі, в інших 20% хворих вдається зменшити відчуття болів на 70-90.  

Клініка патології хребта та спинного мозку. Київ. Україна.
spine.kiev.ua

youtube презентації

відеоматеріалів клініки

Лікування спінальних больових синдромів